50-lecie kina Kijów.Centrum
2017-10-20 08:30:32

 

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w urodzinach kina Kijów.Centrum!
Jubileusz odbywa się w dniach 3-5 listopada, w ramach obchodów wszystkie wydarzenia są
bezpłatne. W te ważne dla nas dni chcemy zaprezentować widzom główne formy naszej działalności. 
Pierwszego dnia zaczynamy filmem Bollywood - "Devdas" z Shah Rukh Khanem, to jeden
z najważniejszych tytułów gatunku. Wieczorem natomiast odbędzie się premierowy pokaz filmu
"Najlepszy" w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Jest to historia życia Jerzego Górskiego, który pomimo
przeciwności został mistrzem świata w podwójnym triatlonie. W tym samym czasie w Sali Klubowej
natomiast pokażemy filmy muzyczne, a podczas projekcji będzie można skorzystać z oferty naszego
baru Klubowego.  
Nie zapominamy o najmłodszych widzach i dlatego sobotni poranek zaczynamy Czytaniem przy
ekranie, podczas którego odbędą się seanse filmów z serii BBC Earth. Bajkę przed projekcją przeczyta
Tomasz Schimscheiner. Na salach studyjnych zaprezentujemy filmy dla dzieci w różnym wieku. 
W tym czasie we foyer kina na dzieciaki będzie czekać mnóstwo atrakcji - zabawy, animacje, postaci z
ulubionych filmów oraz grupa animatorów z pubu Dziórawy Kocioł, która przeniesie nas do
magicznego świata Harrego Pottera.
Na Dużej Sali w sobotę zaprezentujemy Państwu Pasmo transmisyjne - jako pierwszy pokażemy
spektakl "Romeo i Julia" z Komedii Francuskiej w Paryżu. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników sztuki
- pokazy z cykli Wystawa na ekranie (Vincent van Gogh. Nowy sposób widzenia”) oraz Art
Beats („Piekło Botticellego”) z pewnością przypadną Państwu do gustu. Zwieńczeniem tych pokazów
będzie retransmisja "Carmen" z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. 
We współpracy z Krakowskim Festiwalem Filmowym oraz Festiwalem Netia Off Camera,
przygotowaliśmy Pasmo festiwalowe podczas którego zaprezentujemy najciekawsze tytuły ostatnich
lat.
Noc z 4. na 5. listopada należy do "Władcy pierścieni" - będzie to wyjątkowa okazja aby jeszcze raz
zobaczyć trylogię Tolkiena na dużym ekranie. 
Niedzielny poranek 5 listopada to czas na nasz Cykl "Kino z duszą". Zaprezentujemy Państwu  filmy
o tematyce religijnej, najchętniej oglądane w Kijów.Centrum.
Zwieńczeniem trzech dni świętowania będzie Gala Jubileuszowa, podczas której będziemy gościć
naszych pracowników, wieloletnich partnerów i współpracowników. Koncert Polskiej Orkiestry
Muzyki Filmowej to niekwestionowana atrakcja wieczoru. W specjalnych konkursach widzowie kina
Kijów.Centrum będą mogli zdobyć zaproszenia na to wydarzenie. 
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach jubileuszowych!

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w urodzinach kina Kijów.Centrum!

Jubileusz odbywa się w dniach 3-5 listopada, w ramach obchodów wszystkie wydarzenia są bezpłatne. W te ważne dla nas dni chcemy zaprezentować widzom główne formy naszej działalności. Pierwszego dnia zaczynamy filmem Bollywood - "Devdas"; z Shah Rukh Khanem, to jedenz najważniejszych tytułów gatunku. Wieczorem natomiast odbędzie się premierowy pokaz filmu "Najlepszy"; w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Jest to historia życia Jerzego Górskiego, który pomimoprzeciwności został mistrzem świata w podwójnym triatlonie. W tym samym czasie w Sali Klubowejnatomiast pokażemy filmy muzyczne, a podczas projekcji będzie można skorzystać z oferty naszegobaru Klubowego.  Nie zapominamy o najmłodszych widzach i dlatego sobotni poranek zaczynamy Czytaniem przyekranie, podczas którego odbędą się seanse filmów z serii BBC Earth. Bajkę przed projekcją przeczyta Tomasz Schimscheiner. Na salach studyjnych zaprezentujemy filmy dla dzieci w różnym wieku. W tym czasie we foyer kina na dzieciaki będzie czekać mnóstwo atrakcji - zabawy, animacje, postaci zulubionych filmów oraz grupa animatorów z pubu Dziórawy Kocioł, która przeniesie nas domagicznego świata Harrego Pottera.Na Dużej Sali w sobotę zaprezentujemy Państwu Pasmo transmisyjne - jako pierwszy pokażemyspektakl "Romeo i Julia"; z Komedii Francuskiej w Paryżu. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników sztuki- pokazy z cykli Wystawa na ekranie (Vincent van Gogh. Nowy sposób widzenia”) oraz ArtBeats („Piekło Botticellego”) z pewnością przypadną Państwu do gustu. Zwieńczeniem tych pokazówbędzie retransmisja "Carmen"; z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. We współpracy z Krakowskim Festiwalem Filmowym oraz Festiwalem Netia Off Camera,przygotowaliśmy Pasmo festiwalowe podczas którego zaprezentujemy najciekawsze tytuły ostatnichlat.Noc z 4. na 5. listopada należy do "Władcy pierścieni" - będzie to wyjątkowa okazja aby jeszcze raz zobaczyć trylogię Tolkiena na dużym ekranie. Niedzielny poranek 5 listopada to czas na nasz Cykl "Kino z duszą";. Zaprezentujemy Państwu filmy o tematyce religijnej, najchętniej oglądane w Kijów.Centrum.Zwieńczeniem trzech dni świętowania będzie Gala Jubileuszowa, podczas której będziemy gościćnaszych pracowników, wieloletnich partnerów i współpracowników. Koncert Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej to niekwestionowana atrakcja wieczoru. W specjalnych konkursach widzowie kina Kijów.Centrum będą mogli zdobyć zaproszenia na to wydarzenie. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach jubileuszowych!

Program wydarzeń jest dostępny pod adresem:

http://kijow.pl/50lat

 


 


Więcej:
Bokun/Kościuszko plays Kościuszko: 12 października Filharmonia Krakowska 2017-10-10 09:25:21Jakub Kościuszko i Jan Jakub Bokun, - dwóch wspaniałych muzyków wystąpi w Filharmonii Krakowskiej w czwartek (12 października) o godz. 20:30. Koncert objęło patronatem UNESCO!
Sacrum Profanum 20172017-09-26 18:45:31Festiwal Sacrum Profanum rozpocznie się 26 września. Przez sześć dni muzyka współczesna opanuje Kraków. Ale Sacrum Profanum, dzięki transmisjom i książce "Wszystko jest ważne", trafi także bezpośrednio do obiorców w całej Polsce.
Koryfeusz: zgłoś kandydatury!2017-09-04 19:50:02Do 10 września 2017 roku za pośrednictwem strony www.koryfeusz.org.pl można zgłaszać kandydatury do nagrody. Zgłoszenia mogą dokonywać osoby związane z polskim życiem muzycznym.
Startuje 13. Festiwal Muzyki Polskiej2017-07-07 07:27:38Kilar, Mykietyn, Szymanowski w znakomitych wykonaniach!13. edycja Festiwalu Muzyki Polskiej trwać będzie od 7 do 16 lipca 2017 roku, a koncerty odbywać się będą w najpiękniejszych i najciekawszych salach Krakowa.
Jubileuszowy Wawel o zmierzchu rozpoczęty!2017-07-01 19:16:38"Wawel o zmierzchu" to jedyny w Krakowie letni festiwal plenerowy: miejscem koncertów są rozświetlone dziedzińce Zamku Królewskiego na Wawelu: Arkadowy i Batorego. Muzyka ukazywana jest w dialogu tradycji i nowoczesności.
Muzyczne oblicza Jerozolimy2017-06-23 08:55:26Już w najbliższą niedzielę krakowski Kazimierz zabrzmi dźwiękami synagog, ulic, scen koncertowych i klubów Jerozolimy. A wszystko z okazji 27. Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie.
Opowieści Hoffmanna na scenie Opery Krakowskiej2017-06-08 18:42:41Offenbach, autor ponad stu operetek, przez całe pracowite życie marzył o stworzeniu opery, która wyniesie go w rejony sztuki wysokiej.
Koncert oratoryjny w Filharmonii Krakowskiej2017-06-08 18:38:06W piątek wieczór Marc Tardue wystąpi w Filharmonii Krakowskej, a pod jego batutą zabrzmi Missa Solemnic Ludwiga van Beethovena.
ICE Classic: Diana Damrau już w najbliższą środę!2017-05-23 18:27:41Wieczór 24 maja w ICE Kraków upłynie przy dźwiękach największych dzieł operowych w gwiazdorskim wykonaniu. Zabrzmią najpiękniejsze arie i duety autorstwa kluczowych kompozytorów epoki - między innymi, Messeneta, Wagnera, Verdiego czy Belliniego - a na scenie pojawi się Diana Damrau
Już dziś startuje jubileuszowy 10. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie!2017-05-17 08:17:56Od 17 do 23 maja 2017 Kraków stanie się światową stolicą muzyki filmowej