Koncert w Multikinie: JONAS KAUFMANN WIECZÓR Z PUCCINIM
2017-04-17 08:50:35

W czerwcu 2015 roku, na deskach wielkiej włoskiej opery – La Scala w Mediolanie, występuje niemiecki tenor Jonas Kaufmann w jednym z najbardziej oczekiwanych koncertów tego roku, gdzie wykonuje najpopularniejsze arie Pucciniego z towarzyszeniem orkiestry filharmonijnej La Scala.

To widowisko, stające się już powoli legendarnym, jest punktem wyjścia dla poruszającej produkcji pod tytułem „Wieczór z Puccinim”, której częścią jest również film wprowadzający widza w życie Pucciniego oraz szczegóły jego twórczości. Kilka nagrań archiwalnych, przeplecionych narracją Kaufmanna ożywa na ekranie.
Podczas koncertu wybrzmiewają dobrze znane melodie z kompozycji Pucciniego, fragmenty z oper takich jak: „Tosca”, „Manon Lescut”, „Dziewczyna ze Złotego Zachodu”, czy „Turandot”, a wśród nich aria „Nessun Dorma”, o której sam Kaufmann mówi:
„Nessun Dorma to najbardziej uwielbiana aria na świecie. Legendarny już koncert Trzech Tenorów, podczas którego wybrzmiała także ona, odbył się kilka dni przed moimi dwudziestymi pierwszymi urodzinami. Bardzo długi czas nie śmiałem zaśpiewać tej arii, tak bardzo byłem oczarowany jej magią. Do dziś przechodzą mnie dreszcze, kiedy jej słucham.”
Jonas Kaufmann to jeden z największych żyjących tenorów. Publiczność może cieszyć się wielobarwnym, czystym, silnym głosem oraz doskonale dopracowanymi technikami wokalnymi cenionego przez krytyków śpiewaka w jednej z najsłynniejszych oper świata. Poza perfekcyjnym głosem, artysta posiada także rzadką umiejętność całkowitego oddania się każdej roli, w którą się wciela. Wynikająca z tego wiarygodność szczególnie istotna jest w repertuarze, w którym występuje tenor w La Scala, przez to, że wykonuje wiele arii Pucciniego. Podczas koncertu towarzyszy mu orkiestra Teaatro alla Scala pod kierownictwem Jochena Riedera.
Towarzyszący koncertowi film wyreżyserował nagrodzony statuetką Emmy Brian Large, z którego nazwiskiem wiążą się liczne projekty filmowe związane w muzyką klasyczną powstające w przecięgu ostatnich czterdziestu lat, między innymi większość produkcji transmisji na żywo Metropolitan Opera.

Czas trwania produkcji to 2 godziny 36 minut.
Program:

 

Wiły – Ecco la casa... Torna ai felici dì ...Preludiom i La Tregenda
Edgar – Orgia, chimera dall’occhio vitreo  – III. akt Preludiom
Manon Lescaut – Donna non vidi mai, Intermezzo, Ah! guai a chi la tocca! ...  No! pazzo son! Guardate!
Tosca – E lucevan le stelle –  III. akt Preludiom
Madame Butterfly – Intermezzo
Dziewczyna ze Złotego Zachodu – Una parola sola! ... Or son sei mes
Siostra Angelica – Intermezzo
Turando – Nessun Dorma


 

„Wieczór z Puccinim” będzie można zobaczyć 18 kwietnia 2017 roku 
o godz. 18.00 w wybranych kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Jaworzno, ,Katowice, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Warszawa – Złote Tarasy, Warszawa – Ursynów, Wrocław – Pasaż oraz Zabrze.


 

 

 

Pełny opisKoncert całkowicie oszołomił publiczność, a dowodem na ogromny sukces tego show może być nie tylko pięciokrotny bis, ale i niekończące się owacje na stojąco. Koncert zostanie wyświetlony 18 kwietnia 2017.


Więcej:
WYSTAWA NA EKRANIE: ŚWIĘTY PIOTR I INNE PAPIESKIE BAZYLIKI RZYMU2017-04-17 08:46:52Ten film to fascynujący spacer po czterech bazylikach papieskich Rzymu: św. Piotra, św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore (św. Marii Większej) i św. Pawła za Murami.
„Bohater naszych czasów” na zakończenie sezonu transmisji baletów z Teatru Bolszoj2017-04-04 09:09:22W sieci kin Multikino zobaczymy ostatnią w tym sezonie transmisję z Teatru Bolszoj.
Natonal Theatre Live w Multikinie: święta Joanna2017-04-04 09:04:20Dramat G. B. Shawa z Gemmą Artreton transmitowany z Londynu
National Theatre Live: Hedda Gabler w Multikinie2017-04-04 08:58:45Mistrzowski dramat Ibsena w doborowej obsadzie na ekranach Multikina
NTLive w Multikinie: Ziemia niczyja H. Pintera2017-04-04 08:54:07British Council i Multikino zapraszają na spektakl „Ziemia niczyja” z Ianem McKellenem oraz Patrickiem Stewartem według Harolda Pintera.
Wystawa na ekranie w 3D: Galeria Uffizi w Multikinie2017-04-04 08:49:14„Galeria Uffizi we Florencji: podróż w głąb Renesansu” to o wiele więcej niż zwykły film dokumentalny o sztuce: to wielowymiarowa, multisensoryczna podróż do czasów włoskiego renesansu dzięki najpiękniejszym, reprezentatywnym dziełom sztuki tego okresu.
Met Live in HD: Eugeniusz Oniegin z Anną Netrebko2017-04-04 08:45:27Met kocha rosyjskie romanse! Zmienne uczucia Tatiany i Eugeniusza będą pierwszym z wiosennych operowych tematów w tegorocznym cyklu transmisji z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
National Theatre Live: „Wieczór Trzech Króli” z Tamsin Greig2017-04-04 08:06:12„Wieczór Trzech Króli” to jedna z najpopularniejszych komedii Szekspira, zasadzająca się na typowym qui pro quo, a jednak znacznie mądrzejsza i głębsza, niż opierające się na tym samym zabiegu dużo późniejsze europejskie farsy.
Wystawa na ekranie w Multikinie: Ja, Claude Monet2017-04-04 08:01:35Cykl Wystawa na ekranie oferuje dostęp do najpiękniejszych kolekcji sztuki pokazywanych na w kinach. 10 kwietnia Multikino zaprasza na niebanalną prezentację dorobku Moneta.
Wystawa na ekranie: W ogrodzie artysty malarza. Amerykański impresjonizm2017-04-03 19:53:23Cykl prezentuje najciekawsze zbiory światowych galerii sztuki i muzeów. Tym razem zbiory impresjonistycznych obrazów z Florence Griswold Museum w Old Lyme (Connecticut)