Wystawa na ekranie w Multikinie: OSOBLIWY ŚWIAT HIERONYMUSA BOSCHA
2017-05-19 06:48:56

„Wystawa na Ekranie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Film powstał podczas niezwykłej, absolutnie wyjątkowej wystawy, dzięki której w jednym miejscu, rodzinnym mieście Boscha w Holandii, zgromadzono praktycznie wszystkie jego najważniejsze obrazy i rysunki, rozsiane na co dzień na całym świecie. Tę olbrzymią ekspozycję odwiedziło prawie pół miliona zwiedzających dziwiąc się ekscentrycznym wizjom Boscha. Film Grabsky’ego zadaje pytanie kim był Hieronymus Bosch? Dlaczego jego dziwne i fantastyczne obrazy stały się tak popularne? Jak twórczość tego niderlandzkiego malarza łączy sztukę średniowieczną i świat renesansowy? Skąd wreszcie czerpał inspirację, skąd mogły się wziąć jego niekonwencjonalne i ponadczasowe, pełne skomplikowanej symboliki, wizje?

 

Wystawę zobaczymy 22 maja 2017 r. o godzinie 18:00 w następujących kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Kraków, Lublin, Łódź, Szczecin, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

Dodatkowy termin retransmisji wystawy „OSOBLIWY ŚWIAT HIERONYMUSA BOSCHA” w Multikinie to 2 października. 

Szyzcgóły na stronie Multikina.

Pełny opisFilm powstał podczas niezwykłej, absolutnie wyjątkowej wystawy, dzięki której w jednym miejscu, rodzinnym mieście Boscha w Holandii, zgromadzono praktycznie wszystkie jego najważniejsze obrazy i rysunki, rozsiane na co dzień na całym świecie. Tę olbrzymią ekspozycję odwiedziło prawie pół miliona zwiedzających dziwiąc się ekscentrycznym wizjom Boscha. Film Grabsky’ego zadaje pytanie kim był Hieronymus Bosch? Dlaczego jego dziwne i fantastyczne obrazy stały się tak popularne? Jak twórczość tego niderlandzkiego malarza łączy sztukę średniowieczną i świat renesansowy? Skąd wreszcie czerpał inspirację, skąd mogły się wziąć jego niekonwencjonalne i ponadczasowe, pełne skomplikowanej symboliki, wizje?Więcej:
NT Live w Multikinie: Amadeus Petera Schafflera2017-05-11 15:07:01Bogobojny Antonio Salieri jest zazdrosny o sukcesy przebojowego Amadeusza na tyle, że postanawia pozbyć się rywala… Historia wcale nie potwierdza, że Salieri zgładził Mozarta, ale ta legenda zainspirowała wielu twórców
NTLive w Multikinie: Rosencrantz & Guildenstern Are Dead -- Rozenkranc i Gildenstern nie żyją nie żyją2017-05-09 13:24:57Daniel Radcliffe („Harry Potter”), Joshua McGuire („Godzina”) i David Haig („Cztery wesela i pogrzeb”, „Świadek oskarżenia”) w błyskotliwie zabawnej komedii sytuacyjnej Toma Stopparda, transmitowanej na żywo z teatru Old Vic w Londynie.
Natonal Theatre Live w kinach: Święta Joanna2017-05-09 13:18:19Sztukę kontrowersyjnego noblisty George’a Bernarda Shawa wzięła na warsztat Josie Rourke („Koriolan” z Tomem Hiddlestonem, „Niebezpieczne związki” z Janet McTeer). W postać Dziewicy Orleańskiej wciela się Gemma Arterton („007. Quantum of Solace”).
Wystawa na ekranie: W ogrodzie artysty malarza. Amerykański impresjonizm z Florence Griswold Museum w Old Lyme (Connecticut)2017-05-09 13:15:07Impresjonizm amerykański wiąże swoje początki z inspiracją twórczością francuskich artystów, jak Renoir i Monet, ale później stworzył własny styl i wytyczył własną ścieżkę.
Koncert w Multikinie: Jonas Kaufman -- Moja Italia2017-05-09 06:52:03Nie ma drugiego takiego miejsca na świecie, jak Italia: słońce, słone morze, zapach cytrusów i kawy, namiętne spojrzenia i niepowtarzalna muzyka płynąca prosto z serca. Koncert zostanie wyświetlony 16 maja 2017.
MET opera w kinach: Kawaler z różą2017-05-09 06:43:1513 maja 2017 roku w wybranych kinach sieci Multikino i kilku innych kinach po raz pierwszy zagości „Kawaler z różą” w reżyserii Roberta Carsena z The Metropolitan Opera!
Koncert w Multikinie: JONAS KAUFMANN WIECZÓR Z PUCCINIM2017-04-17 08:50:35W czerwcu 2015 roku, na deskach wielkiej włoskiej opery – La Scala w Mediolanie, występuje niemiecki tenor Jonas Kaufmann w jednym z najbardziej oczekiwanych koncertów tego roku, gdzie wykonuje najpopularniejsze arie Pucciniego z towarzyszeniem orkiestry filharmonijnej La Scala.
WYSTAWA NA EKRANIE: ŚWIĘTY PIOTR I INNE PAPIESKIE BAZYLIKI RZYMU2017-04-17 08:46:52Ten film to fascynujący spacer po czterech bazylikach papieskich Rzymu: św. Piotra, św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore (św. Marii Większej) i św. Pawła za Murami.
„Bohater naszych czasów” na zakończenie sezonu transmisji baletów z Teatru Bolszoj2017-04-04 09:09:22W sieci kin Multikino zobaczymy ostatnią w tym sezonie transmisję z Teatru Bolszoj.
Natonal Theatre Live w Multikinie: święta Joanna2017-04-04 09:04:20Dramat G. B. Shawa z Gemmą Artreton transmitowany z Londynu